Інформація

Полікарбонат - це полімер, властивості і стабільність якого дозволяють віднести його до пластичних матеріалів конструктивного класу. Його фізико-механічні якості залишаються незмінними в набагато ширшому, ніж у акрилу, діапазоні температур (від -45 ° С до +120 ° С), а ударна стійкість полікарбонату більша ніж скла в сотні разів та майже в десять разів ніж акрилу. Полікарбонат в будівництві застосовується в двох видах - у вигляді монолітних або структурованих листів різної товщини.

Заводи-виробники полікарбонатних плит отримують початковий матеріал у вигляді прозорих і інертних гранул. На даний момент полікарбонатна сировина виробляється низкою великих хімічних корпорацій (BAYER, DOW CHEMICAL, GENERAL ELECTRIC та інші), а сам полікарбонат широко застосовується в найрізноманітніших сферах людської життєдіяльності - в оптиці, електроніці, медицині, авіації, зв'язку, будівництві і т.д. У повсякденному житті ми також стикаємося з цим матеріалом - достатньо лише взяти в руки стільниковий телефон або сучасний фотоапарат, корпуси яких виготовлені саме з полікарбонату.

Монолітний полікарбонат в будівництві знайшов широке застосування, як в горизонтальних перекриттях, так і в перекриттях криволінійної форми, які отримують шляхом гарячого формування. Це різні куполи з круглим, квадратним або прямокутним каркасом, протяжні модульні світлові ліхтарі з необмеженою довжиною і окремі секції величезних куполів, що досягають 8-10 м в діаметрі (легко транспортуються і збираються).

Технологія гарячого формування заснована на поступовому підвищенні температури в спеціальній печі з циркуляцією повітря, де знаходяться листи монолітного полікарбонату. Потім гарячий лист переноситься на штамп. Така технологія забезпечує постійну товщину елементу криволінійної форми. Подібні елементи мають надзвичайно високу ударну міцність.

Структуровані ж листи (стільникові або комірчасті) - це найбільш поширений вид застосування полікарбонату в будівельній індустрії сьогодні, в основному використовується саме в горизонтальних або арочних перекриттях - дахах, навісах, зенітних ліхтарях і т.д.

Структуровані полікарбонатні листи виробляють методом екструзії, при якому відбувається плавлення гранул і витискування отриманої маси через особливий пристрій, форма якого визначає будову і конструкцію листа.

До основних переваг таких листів належать:

  •     мала питома вага (від 1,5 до 3,5 кг/м2);
  •     високі теплоізоляційні властивості (0,36-0,57 м2С/Вт);
  •     висока ударна міцність;
  •     висока несуча здатність;
  •     прозорість, гнучкість, висока хімічна стійкість та ін.

У полікарбонату, як і у кожного матеріалу, є і деякі недоліки, на які необхідно звертати увагу при його використанні. Полікарбонат, як і будь пластичний матеріал, схильний до температурного розширення більше, ніж матеріали несучих конструкцій. Ця властивість вимагає особливого технічного рішення при проектуванні, особливо в плоских покриттях великих розмірів. Можливі також механічні пошкодження поверхні листів, як і у скла. Для вирішення цієї проблеми поверхню листів можна обробляти спеціальним покриттям, або зберігати захисне поліетиленове покриття до закінчення монтажу.

Що ж спільного і різного в представлених матеріалах? Спільним для них (як вже згадувалося вище) є те, що це прозорі панелі, що володіють малою питомою вагою, високими теплоізоляційними властивостями і винятковою ударною стійкістю. Їх основною областю застосування є арочні, горизонтальні та похилі (рідше - вертикальні) світлопропускні перекриття в різних житлових, громадських та індустріальних будівлях і спорудах. Полікарбонатні структуровані листи широко використовуються у всіх розвинених країнах світу, в конструкціях спортивних і виставкових залів, критих пішохідних переходів, заводських цехів і торгових комплексів. За більш ніж 30 років свого розвитку індустрія виробила ряд стандартів, в тому числі і на товщину панелей: 4, 6, 8, 10, 16 і 25 мм. Стандартизовані і горизонтальні розміри - переважна більшість підприємств випускає листи шириною 2100 і завдовжки 6000 або 12000 мм.

Говорячи про товщину панелей, необхідно зауважити наступне - панелі товщиною 4 і 6 мм не є конструкційними матеріалами і не призначені для використання в зовнішніх конструкціях, особливо в регіонах з високими сніговими або вітровими навантаженнями. Основна сфера застосування подібних панелей - рекламні щити, світлові короби, а також різного роду вивіски та написи. Для використання в архітектурних цілях рекомендуються матеріали від 8 до 16 мм, а там, де необхідна особливо висока теплоізоляція - 20 мм і більше.

Ще одна сфера застосування структурованого полікарбонату - це аграрний сектор. Поєднання високої прозорості разом із високим світлорозсіюванням (що виключає опіки рослин прямими сонячними променями), відмінною теплоізоляцією і довговічністю робить полікарбонатні панелі незамінним матеріалом для виготовлення великих промислових теплиць і парників. Хоча полікарбонат менше ніж скло пропускає ультрафіолетове випромінювання, частка проникаючого крізь нього ультрафіолету достатня для нормального розвитку рослин. Оптимальними для такого використання слід визнати панелі товщиною 8 мм внаслідок вдалого поєднання ціни, проникної здатності і міцності. Особливо слід відзначити, що ряд провідних фірм-виробників пропонує панелі зі спеціальним покриттям, яке запобігає утворенню крапель води на внутрішній стороні панелі. А відсутність конденсату здатна помітно підвищити загальний рівень освітленості всередині теплиці.

policarbonat
Вікна виставкового комплексу із монолітного полікарбонату.
Монолітний полікарбонат має великий формат листа
(зручно встановлюється), тепліший за скло.
policarbonat Складське приміщення з покрівлею з полікарбонату.
Складське приміщення, дах якого покрито полікарбонатом
не потребує додаткового освітлення в денний час.
policarbonat

Дитячий майданчик з навісом з полікарбонату. 

Світлопропускаючий навіс не б'ється і має естетичний зовнішній вигляд.

policarbonat

Паркувальний комплекс з покрівлею із стільникового полікарбонату. 

policarbonat

Перекриття з полікарбонату над входом в заміський будинок.

Перевага використання стільникового полікарбонату - таке перекриття легко вписати в складний архітектурний антураж!

policarbonat

Пішохідний перехід через автомагістраль з монолітного полікарбонату.

Антивандальна прозора конструкція з монолітного полікарбонату.

Матеріал витримує високі ударні навантаження і навіть при пошкодженні не розколюється на гострі осколки, що особливо важливо для громадських місць!