Інформація

Як опалити теплицю взимку: готові рішення - ІЧ обігрівачі

Свіжі огірочки, помідорчики, зелень взимку на столі з власної теплиці - що може бути краще. Секрет, насправді, простий...

Що потрібно для зимового вирощування овочів?

Хороша теплиця. Найпростішим варіантом теплиці є арочна конструкція під сотовий полікарбонат. Після появи цього матеріалу скляні та плівкові теплиці поступово відходять через величезні тепловтрати.
​Міцний каркас такої теплиці покритий стільниковим полікарбонатом витримує навантаження до 80-90 кг. снігу на м2. Оскільки полікарбонат має низьку теплопровідність, то така теплиця обігрівається  без проблем. Товщина стільникового полікарбонату для зимової теплиці повинна бути не менше 6мм.
Чим же опалити теплицю?

Яких тільки експериментів не ставлять на власних теплицях? У хід йдуть буржуйки, калорифери, котли на вугілля, дрова і мазут, газові балони навіть насмілюються під'єднати теплицю до домашньої системи опалення.

Головний недолік всіх таких систем, що тепле повітря накопичується під стелею теплиці.

Тільки водяне опалення з вкопаної в грунт системою трубок донедавна і було оптимальним методом опалення в теплиці.
Але це було до недавна! З появою ІЧ опалення можливості зимового овочівництва значно спростилося. Теплопередача за рахунок теплового випромінювання дозволяє зменшити тепловтрати в теплиці та значною мірою поліпшити тепловий режим в зоні рослин.

Чи можна ІК-опаленням обігріти теплицю?Таку систему обігріву вже давно використовують в багатьох країн. Система ІЧ опалення працює аналогічно Сонцю: за допомогою ІЧ хвиль відповідної довжини обігріває рослини, ґрунт не витрачаючи при цьому енергію на обігрів повітря. Крім того, можливий локальний обігрів певної зони приміщення. Це вигідно і ефективно в той же час. Майже вся енергія йде на нагрів ґрунту, рослин, стелажів. І тільки 7-10% втрачається в нагріванні повітря. Коефіцієнт корисної дії (ККД) системи ІЧ-опалення вищий в порівнянні з будь-якою іншою системою.

Плюсом при обігріві теплиць під полікарбонат інфрачервоним обігрівачем є швидше проростання рослин, збільшенням об'єму, якості врожаю. Як приклад, період дозрівання огірків при ІЧ опаленні скорочується на 7 днів.
Переваги теплиці з ІЧ-опаленням:

  • контрольований мікроклімат;
  • вища врожайність рослин;
  • швидші терміни висадки та дозрівання;
  • невеликі витрати на обігрів;
  • надійність;
  • тривалий термін служби;

Як же працюють ІК обігрівачі?

Як сонячне випромінювання долає шлях до Землі, не обігріваючи повітря, а нагріває лише земну поверхню.
При поглинанні ІЧ променів у твердих поверхнях відбувається перетворення ІЧ-енергії в теплову. У свою чергу, предмети, в силу своїх оптичних властивостей, конвекцією або випромінюванням передають це тепло далі. І тому, щоб передати тепло, достатньо мати джерело ІЧ випромінювання з властивостями рефлектора. Рослини, ґрунт також випромінюють тепло. Обігрівач розміщують на стелі і спрямованим потоком тепла гріють ґрунт і рослини, які поглинають тепло. Якщо ІЧ-теплом перекрити всю необхідну поверхню в теплиці, то буде проходити міні- аномальне явище, коли тепле повітря, в супереч законам фізики, не зможе підніматися вгору. Йому заважатиме пласт холодного повітря. Змішуватися не будуть - відбуватиметься тільки теплопередача між ними. Через купольну структуру стелі інфільтрація тепла буде менше, адже різниця температур під стелею і на вулиці також менше. Тепло весь час залишається в зоні росту рослин. Енерговитрати в теплиці різко зменшаться.