Інформація

Технологія вирощування огірків у теплиці

Огірки є однією з основних культур які вигідно вирощувати у теплицях. При правильному їх вирощуванні отримують дуже великі урожаї. Огірки мають коротким вегетаційним періодом до першого збору плодів і високою продуктивністю рослин. Вирощують їх, як правило, розсадним способом. 

При вирощуванні огірків у теплицях важливе дотримання певних температурних режимів: 

  • при пророщуванні насіння температура повинна триматися в діапазоні від 26 до 28°С; 
  • під час росту, формування і плодоношення - від 18 до 35°С;

При цьому бажано, щоб температура ґрунту становила від 25 до 30°С, різниця денна та нічна температура не більше 4-6°С. 

Також варто зауважити, що різниця температур на різних рівнях теплиці негативно відзначається на рослинах. Для організації хорошого температурного режиму у теплиці можна використати: 

  • утеплення стін; 
  • приґрунтові обігрівачі; 
  • утеплення світлопрозорим матеріалом; 
  • організація вентиляцію.

Для підтримки температури ґрунту на оптимальному рівні можна закладати біопаливо (гній тварин) або використовувати підігрів ґрунту. 

Якщо у Вас плівковий парник, то для нього треба буде підготувати розсаду завчасно. Приблизно через 25 днів розсаду можна пересаджувати в теплицю. Якщо у Вас теплиця із стільникового полікарбонату, то вирощувати розсаду не потрібно.

Догляд за огірками в теплицях в першу чергу передбачає їх регулярний полив, розпушування ґрунту, підживлення добривами і організація хорошого провітрювання. Причому особливу увагу потрібно приділяти ґрунту і теплу. 
Для хорошого плодоношення і росту огірків необхідна досить велика вологість. При вирощуванні огірків в теплиці в зимовий період проводять виключно ранковий полив, 2 рази на тиждень. Якщо ж дні сонячні - то частіше. Вода для поливу має бути теплою, бо холодна може стати причиною серйозних захворювань рослин. 

Для уникнення опіків на листках, полив не можна проводити безпосередньо на рослини, краще подавати прямо до коренів рослин. Для цього можна використовувати спеціальні системи поливу, наприклад АкваДуся. Полив проводять приблизно два рази на тиждень. Грунт у теплиці має добре провітрювався, інакше, це може привести до загибелі кореневої системи огірків. Розпушування проводять неглибоко, щоб уникнути пошкодження кореневої системи рослин.  

Для провітрювання регулярно піднімають віконця, або можна по можливості використовувати автоматичні провітрювачі. З приходом тепла теплиця може залишатися відкритою цілий день. 

Дуже важливо правильно здійснювати підживлення огірків, бо добрий урожай отримують тільки на багатих органікою грунтах. Удобрюють перегноєм, торфом, соломою, тирсою, попелом, або спеціальними мінеральними добривами.

Тепличні огірки підживлюють не більше, ніж 5 разів. Перше підживлення здійснюють на початку цвітіння, а інші 4-ри - під час плодоношення.

Вирощування огірків в теплиці зимою іноді пов'язане з порушенням життєдіяльності їх кореневої системи. Для запобігання цьому взимку рекомендується підживлення рослин аміачною селітрою.

Важливо регулярно збирати огірки з грядок, ще допоможе запобігти перевантаженню рослин. Можна використовувати спеціальні сітки для вирощування огірків.

Переваги використання шпалерної сітки: 

  • більше світла та краще провітювання рослин (при вертикальному використанні); 
  • кращий врожай (за рахунок більш раціонального використання площ); 
  • менше втрат (від загнивання при контакті з грунтом); 
  • зручніший збір врожаю (при вертикальному використанні).

Розібравшись у тонкощах вирощування огірків в теплиці, можна не тільки збирати хороший врожай для себе, але й отримати прибутковий бізнес з продажу екологічно чистих і корисних зелених овочів.

Бажаємо вам рясного врожаю!