Інформація
Конструкція теплиці Джекоба Мітлайдера
 
У свій час доктор Джекоб Мітлайдер, любитель різних експериментів і дослідів в аграрній справі винайшов нову конструкцію теплиці - так звану теплицю Мітлайдера, яку нерідко називають «американською». Вона проста у виготовленні,  має зручне розташування вікон для періодичного провітрювання і по-своєму оригінальна. В конструкції теплиці Мітлайдера є велике повздовжнє вікно, фрамуга, яке забезпечує хорошу циркуляцію повітря в середині теплиці.

Вирощування рослин за методом Мітлайдера дозволяє отримувати хороші результати в тих районах, де через кліматичні умови овочівництво практично неможливе. В даній публікації ми спробуємо з’ясувати, які вимоги до встановлення теплиці Мітлайдера та які її переваги та недоліки.
 

green house

Конструкція теплиці

За формою і розмірами теплиці Мітлайдера можуть бути різними (арочні, одно- або двоскатні). Але найбільш оптимальною, завдяки простоті та доступності, є арочна теплиця.

При спорудженні такої теплиці необхідно враховувати наступні вимоги:

  1. Розташування теплиці має бути із заходу на схід. При цьому необхідно врахувати, щоб вітер не задував у вікна або двері.
  2. Майданчик для теплиці слід заздалегідь вирівняти.
  3. По можливості уникайте затінення теплиці, або, якщо це неможливо, розмістіть її там, де вона буде освітлена хоча б з полудня до вечора.

Вибір покрівельного матеріалу для теплиць:

  1. Скло – порівняно дорогий, але довговічний матеріал; дозволяє краще регулювати температурний і світловий режим усередині приміщення, проте може бути небезпечним для рослин та людей у теплиці, так як через несприятливі погодні умови (ураганний вітер, град) може розбитися.
  2. Плівка – вона буває звичайна і армована, а товщина її від 70 до 250 мікрон. Армована відрізняється своєю міцністю і терміном служби, але світлопропускна здатність її значно гірша. Термін служби плівки залежить від того, наскільки міцно ви прикріпили її до каркасу.
  3. Полікарбонат – оптимальний матеріал для накриття теплиці. Чудові світло пропускні властивості – в середньому 86%, теплоізоляційні властивості в рази кращі, ніж у плівки чи скла, у 8 разів міцніший за скло. Обираючи полікарбонат для своєї теплиці, дізнайтесь, який термін гарантії діє на цю торгову марку. Адже тільки якісний полікарбонат може служити 10-15 років та не боятиметься граду чи сильного вітру. Він зручний у монтажі: не вимагає частої обрешітки в конструкції, як скло, та не потребує надзвичайно міцного каркасу, адже лист полікарбонату розміром 2,1х6 м важить в середньому 10-15 кілограмів, залежно від товщини. За останні 5 років теплиці з полікарбонатним перекриттям стали надзвичайно популярні, а виробники теплиць, крокуючи в ногу з часом та враховуючи побажання клієнтів, розробили каркаси теплиць, розраховані саме для накриття цим матеріалом.

Традиційна теплиця Мітлайдера  – двоскатна з вертикальними стінами. Але сьогодні все частіше використовується  інший варіант, де за основу взята арочна теплиця. Адже фрамуга у теплиці Мітлайдера доволі велика за площею, а тому більш холодне вхідне повітря повністю витісняє гаряче, і добре поширюється по всій теплиці.

Переваги теплиці Мітлайдера

Дворівневий дах, на якому встановлено вентиляційний отвір, що проходить від торця до торця вздовж теплиці,  надійно забезпечує рівномірний та інтенсивний повітрообмін.

Завдяки хорошій внутрішній вентиляції, теплиця Мітлайдера не потребує додаткового обладнанні для провітрювання – ніяких автоматичних вентиляторів не потрібно взагалі, адже інтенсивний рівномірний повітрообмін відбувається природним шляхом. А це чимала економія електроенергії. Фрамуги теплиці Мітлайдера повернені на південь, а тому холодне повітря,  яке могло б переохолодити рослини,  всередину конструкції не потрапляє.

Завдяки природній вентиляції в теплиці досить необхідного для живлення рослин вуглекислого газу, і не потрібне спеціальне обладнання – балони чи дозатори.


Компанія «Пластімет» пропонує Вам теплиці Мітлайдера з легкої в монтажі та міцної алюмінієвої чи оцинкованої квадратної труби. Конструкції теплиць розраховані для накриття полікарбонатом або тепличною плівкою. Крім цього, в разі виникнення труднощів при збірці теплиці, ви можете проконсультуватись в наших спеціалістів або замовити послугу монтажу, який буде здійснено протягом 2 днів.