Інформація

Рекомендації по зберіганню, монтажу та експлуатації полікарбонату стільникового (сотового).

Умови  зберігання стільникового полікарбонату.

Стільниковий полікарбонат слід зберігати у горизонтальному положенні на плоскій поверхні або дерев'яних брусах шириною не менше 100мм, розміщених на відстані не більше 1 м, в приміщенні.

При зберіганні листів на вулиці їх необхідно накрити непрозорим матеріалом для захисту від прямого впливу сонячних променів, щоб уникнути виникнення «ефекту лінзи», а також для захисту від вітру, дощу та ін.

Не можна складати листи полікарбонату на розігріті поверхні такі як асфальт, підлогу або ін...

Механічна обробка стільникового полікарбонату.

Різання полікарбонату.

Можна різати ручними і стаціонарними дисковими пилами з використанням фрез, рекомендованих для різання пластику. Необхідно видаляти пил і стружку, що потрапляють у відкриті стільники, за допомогою пилососу або компресора. При необхідності зменшити ширину листів ріжте як можна ближче до останнього ребра жорсткості, щоб забезпечити оптимальне закріплення листа. Листи полікарбонату товщиною до 10мм можна легко розрізати гострим ножем. Відкриті торці  листа треба зразу заклеїти плівкою, щоб запобігти потраплянню всередину пилу, комах, або вологи.

Свердління полікарбонату.

Можна свердлити стандартними спіральними свердлами. Під час свердління лист повинен щільно прилягати до робочої поверхні. Отвори треба розташовувати на відстані не менше 40мм від краю листа.

Діаметр отворів для кріпильних елементів має бути більшим діаметра кріпильного елементу на 6мм.

Монтаж стільникових листів роблять в останню чергу. Конструкція до того моменту повинна бути повністю підготовлена до монтажу.

!!!ВАЖЛИВО: Завжди встановлюйте листи полікарбонату стороною з УФ-шаром захистом назовні/вгору. Відповідне позначення нанесене на захисну плівку.

Забороняється ходити безпосередньо по полікарбонату. У випадках необхідності слід застосовувати дошки шириною не менше 50см, заздалегідь розміщені на робочій поверхні.
Неприпустиме використання в конструкції листів з відкритими торцями. Відкриті торці треба заклеювати спеціальною стрічкою (суцільною - у верхній частині конструкції і перфорованою - в нижній частині конструкції), закривати торцевим профілем (алюмінієвим або полікарбонатним)
Стільникові листи добре піддаються згинанню у холодному стані, але при цьому необхідно дотримуватися мінімального радіусу вигину листа, який визначається в залежності від товщини листа:

R = 150 x товщина листа (для двостінних листів)
R = 180 x товщина листа (для тристінною листів)

Скління прольотів більших, ніж ширина листа, здійснюється за допомогою Н-подібних полікарбонатних профілів або алюмінієвих профілів і відповідних ущільнювачів і тільки по довжині листа.
Допустимі відстані між опорами конструкцій залежать від товщини плити, навантаження на неї і способу монтажу. При виборі відстані між плитами слід користуватися таблицями та інструкціями, розробленими фахівцями фірми-виробника.

Листи встановлюють таким чином, щоб ребра жорсткості йшли вертикально в напрямку схилу даху. Вільний звисаючий кінець даху повинен бути максимум 50-60мм, що забезпечує правильне стікання води.

У місцях установки полікарбонату, де передбачаються великі вітрові і снігові навантаження, необхідно застосовувати грибоподібні кріплення з поліаміду на додаток до існуючих профільних систем кріплення, при цьому не слід сильно затискати гвинти.

Обов'язково при монтажі слід враховувати коефіцієнт лінійного термічного розширення полікарбонату, тому необхідно передбачати зазори для вільного розширення листа, як у поздовжньому, так і в поперечному напрямку, щоб уникнути вигинання листів і виникнення внутрішніх напруг.

Не рекомендується монтувати пошкоджені в процесі транспортування або обробки листи. Безпосередньо перед монтажем слід видалити захисну плівку на обох сторонах листа на відстані 50см від краю. Повністю видалити плівку рекомендується після здійснення монтажу.

Очищення стільникового полікарбонату.

Можна мити м'якою губкою теплою водою з використанням легких розчинів мила. Для видалення свіжих плям фарби або мастила можна використовувати ізопропіловий спирт, етиловий спирт та бензин. Не можна використовувати: ацетон, абразиви, соду і жорсткі матеріали такі як щітки та гострі предмети. Незначні подряпини можна видалити або зробити менш помітними за допомогою полірування гарячим повітрям.

Увага!

Необхідно суворо дотримуватися інструкцій щодо монтажу полікарбонату описаних вище.

Необхідно пам'ятати, що шар УФ-захисту нанесено з одного боку.

Не допускати контакт захисного УФ-шару з розчинниками на основі ізопропілу.

Не допускати контакту полікарбонатних листів з кислотами.