Інформація

Як не помилитися при виборі місця для установки теплиці

Дуже важливо правильно підібрати місце для Вашої майбутньої теплиці. Вибираючи його необхідно врахувати велику кількість факторів, основний з яких - світловий режим. Місце на ділянці де буде теплиця, повинно добре освітлюється сонцем, якщо Ви хочете вирощувати світлолюбні культури, 

наприклад томати, огірки та перець. Але якщо такого місця немає на ділянці, то проблему освітлення можна вирішити за допомогою джерел штучного світла, але це збільшить витрати на електрику і відповідно собівартість вирощеної продукції збільшиться.

Якщо ж теплиця буде дуже сильно освітлюватися, то навесні і влітку можуть початися проблеми, оскільки температура в ній буде підвищуватися дуже сильно, що може призвести до загибелі рослин. Тоді теплицю доведеться постійно вентилювати, для створення оптимальної температури, а це знову витрати на електроенергію.

Якщо Ваша теплиця буде призначена для використання протягом весни, літа і осені, то встановіть її на місці, яке висвітлюється тільки в першу половину дня, в інші години може бути в тіні.

Для зимової теплиці підійде місце, вільне від будівель, високих дерев при цьому кут падіння сонячних променів має становити 15°.Також, вибираючи місце для теплиці, необхідно враховувати і напрям переважаючих вітрів на ділянці. Особливо важливо це при установці постійної зимової теплиці щоб вона була захищена від поривистих, холодних вітрів. Це зменшить втрати тепла взимку, а значить і витрати на опалення.Для захисту від вітру взимку також можна висадити живопліт або поставити паркан. При висоті теплиці 2,5 метра, паркан від поривистого вітру потрібно встановлювати на відстані не менше 7,5 метрів. Краще захищати теплицю живоплотом, оскільки він знижує швидкість вітру. Жива огорожа діє ефективно на відстані 15-25 м. від теплиці.

Також важливо, щоб було максимально зручно підходити до теплиці. У цьому плані можна виділити теплиці розташовані біля будинку або біля стіни, в них вхід може розташовуватися навіть з дому. Важливою перевагою є можливість установки єдиної системи обігріву будинку і такої теплиці.

Теплиця, споруджена правильно, обов'язково буде радувати Вас зовнішнім виглядом, а також високими врожаями багато років.