Інформація

Вирощування помідорів в теплицях

Помідори щойно з грядки  6 - 8 місяців, або й цілий рік,  з появою теплиць із полікарбонату, систем обігріву та хороших сортів томатів - це вже реально. Головне Ваше бажання.

Помідори – теплолюбові рослини, вони потребують для доброго росту багато сонця та тепла. Крім цього, потрібна ще й достатня кількість вологи для того, щоб сформувати гарний урожай, але томати  не люблять високої вологості повітря, вони починають хворіти на фітофтороз.

Важливий також грунт для вирощування помідорів. Він має містити багато поживних речовин, особливо фосфору – для формування сильної кореневої системи та хорошого дозрівання плодів. 

Помідори садять в попередньо підготовлений грунт, в який додають перегній або біогумус. Дуже добре використовувати мульчування, тоді будуть менші втрати вологи, а отже Ви, зможете економити на поливі.  Грунт має бути  розпушеним, легким за механічним складом, добре структурованим, з рН 6-6,5. Для підготовки ґрунту можна використати сидерати, солому або торф. Добре перед томатами вирощувати огірки. Грядки для помідорів краще робити висотою приблизно 25 см, тоді грунт краще і швидше прогріватиметься. Томати погано переносять надмірну вологу, облаштуйте дренаж. По можливості можна застосовувати систему поливу і подавати воду безпосередньо до коріння рослин.

Вирощування томатів у теплиці

Для хорошого майбутнього врожаю вибір сорту томатів для теплиць має дуже велике значення. Можна вирощувати в теплиці із полікарбонату сорти помідорів з необмеженим ростом індетермінантні, їх формують в одне стебло. На постійне місце їх розсаду треба висаджувати в першій половині травня, щоб вони встигли утворити 6-8 кистей. Висаджені пізніше, ці сорти встигають викинути не більше 4 кистей. Помідори з обмеженим зростанням відрізняються раннім вступом у плодоношення і суцвіття утворюються у них через один-два листки. Їх можна формувати у два стебла. На одній рослині до 14 кистей. І головне, на кущах скоростиглих томатів, помідори достигають швидше. Перевагу надайте сортам стійким до захворювань і зав'язують плоди навіть при несприятливих умовах. 

Вирощують помідори переважно розсадним методом. Висота розсади має бути приблизно 30-35 см. Рослини міцні, з добре розвиненою кореневою системою. При пересадці не потрібно надмірно заглиблювати рослини, достатньо до рівня сім'ядольних листочків. У лунки треба додати трохи комплексного добрива і пролити рослини слабким розчином марганцівки. Перші два тижня після пересадки, особливо якщо ще прохолодно, поливати не треба, або поливати дуже треба обережно, тільки, щоб не було сильного пересихання ґрунту. Полив треба збільшити, коли почнеться закладка плодів у помідор. Але за вологістю треба добре слідкувати, бо не достаток вологи може привести до вершинної гнилизни, а надмір вологи — до загнивання коренів. Поливати треба тільки під корінь, щоб вода проникла на глибину приблизно 15 см. Підживлення починають, коли на першій кисті утворюються зав'язі плодів. Для отримання швидшого урожаю добрі результати дає позакореневе підживлення, яке служать додатковим живленням для рослин, і є профілактикою грибних захворювань. 

Якщо рослини висаджені на відстані більшій ніж 35 см, то можна формувати в два стебла. Пасинки видаляють маленькими. Коли на першій кисті томатів почнуть формуватися плоди, все нижнє листя, треба видалити. До часу достигання плодів на першій кисті, нижче неї на стеблі не повинно бути листків. Листя і пасинки треба видаляти в сонячну погоду в першій половині дня, щоб рани встигли висохнути.

 Хороших Вам врожаїв!