Інформація

Стандарт кодування кольорів і відтінків RAL

У світі існує декілька стандартів кодування кольорів і відтінків. Найбільш популярний з них — стандарт RAL, розроблений «Німецьким Інститутом Гарантій Якості і Сертифікації RAL». РАЛ (RAL) був скороченим позначенням повної назви «Райх Аусшлюс фюр Ліфербедінгунген» — Управління з торгових стандартів, утвореного в Берліні в 1925 році. У рамках цього стандарту кожен відтінок будь-якого кольору має свій цифровий код з чотирьох цифр, що описує кольори, які мають чітко визначені зразки. Палітра RAL застосовується в лакофарбовій, будівельній, меблевій та верстатобудівельній промисловості та інших. Основна колекція — це RAL 841 — HR, a колекція «блискучих» фарб — це RAL 841-GL. У даний момент класичний комплект RAL — це 194 кольори.

РАЛ — німецький стандарт, розроблений Державним комітетом по умовах постачань (нем. German Reichsausschu? fur Lieferbedingungen und Gutesicherung) на прохання виробників лакофарбової продукції.

Представлені кольору скопійовані з справжніх зразків шкали RAL. Однак ті кольори, які ви бачите на екрані вашого комп'ютера або на сторінках, роздрукованих з нашого сайту, можуть відрізнятися від дійсних кольорів, тому вони демонструються тільки як приклад, а для більш точного трактування кольорів звертайтеся до еталонної шкали кольорів RAL.


RAL (колірний стандарт RAL, карта кольорів RAL) був скороченим позначенням повної назви Reich Ausschlub fur Lieferbedingungen (Державний комітет з торговельних стандартів Німеччини) і був розроблений в 1927 році. З тих пір стандарт RAL завоював стійку репутацію і вже багато років служить засобом спілкування між виробниками фарби і планувальниками кольору.

В даний час існують три основні модифікації RAL:

  • RAL CLASSIC — класична кольорова колекція RAL, що включає більше 200 кольорів у матовій і глянцевій версіях.
  • RAL DESIGN — колірна палітра з 1688 систематично впорядкованих кольорів для професійного колірного дизайну.
  • RAL DIGITAL — цифрова версія, що представляє собою програмне забезпечення, до якого імпортовані всі кольори RAL.