Інформація

 
Коли краще встановлювати теплицю? 
 
Рання весна - це саме те, що треба, той період, коли ніщо вам не завадить втілити план вирощування рослин і отримати плоди раніше від усіх. У цей час на городі нема рослин і ви можете не боятися, що під час установки вам витопчуть посадження навколо теплиці.

Ранньою весною у встановленій теплиці раніше почне прогріватися земля, а отже ви раніше зможете почати користуватися нею.

Теплиця повинна розташовуватися на добре освітленій території. Світло має потрапляти на неї як можна довше. Краще всього, якщо теплиця буде розташована бічною стороною на південь, так як площа бічної поверхні більша від площі торця. Не варто розташовувати теплицю близько до будівель або огорожі. Взимку це перешкодить сходженню снігу і може призвести до руйнування теплиці. А також велика маса снігу поряд з вашою теплицею навесні буде довго танути, охолоджуючи грунт і не даючи йому просохнути.

Як вибрати теплицю?

Важливо вирішити для себе, які рослини ви плануєте вирощувати в теплиці. Від того, які культури ви оберете, буде залежати форма майбутньої конструкції і спосіб її покриття. Наприклад, якщо ваші рослини будуть мати потребу в сильному освітленні, тоді необхідне максимальне поглинання сонячного світла. Таку функцію краще виконає прямокутна теплиця з дахом двускатного типу. Однак є й мінус у такої форми: рівномірний однаковий температурний режим в ній підтримувати досить складно, виходом з ситуації буде прибудова конструкції до стіни будинку або ж проведення додаткового опалення.

На відміну від прямокутних теплиць, конструкції арочного типу не накопичують воду, розподіляючи тепло рівномірно по всій поверхні. Часто такі теплиці покриваються плівкою або стільниковим полікарбонатом. Необхідно уважно підійти до вибору площі теплиці, планувати слід, виходячи з розмірів всієї ділянки. Необов'язково купляти теплицю відразу великого розміру, можна вибрати невелику модель, а по можливості поступово її добудовувати додатковими секціями.

Керуйтеся своїми потребами та фінансовими можливостями.