Інформація

Вперше реакції отримання полікарбонату описав німецький хімік, винахідник новокаїну, Альфред Айнхорн в 1898 році. У той час він працював у Мюнхенському університеті у знаменитого Адольфа фон Байера і займався пошуком ефективного знеболюючого засобу. Експериментуючи з ефірами, він провів реакції фосгену з трьома ізомерними діоксібензолами і в осаді отримав поліефір вугільної кислоти - прозору речовину, термостійку і нерозчинну.

Нова сполука не здавалося в той час перспективною, більше вона розглядалася як домішка, забруднення, від якого слід позбутися. У наступні роки різні вчені отримували полікарбонат незалежно один від одного як побічні продукти реакцій, але цілеспрямовано шукати способи його синтезу почали багато пізніше, вже потім, коли розпізнали унікальні властивості термопластів.

Герман Шнелл

У 1953 році співробітник німецької компанії Bayer, Герман Шнелл, отримав полікарбонат практично з першої спроби. Полімеризовані карбонати виявилися сполукою, механічні властивості якої не мають аналогів серед відомих на цей день термопластів. У той же рік полікарбонат був запатентований під маркою «Макролон». Як це часто трапляється з високотехнологічними відкриттями, Шнелл не був єдиним, хто отримав полікарбонат.

Деніел Фокс

У тому ж 1953-му році, всього на тиждень пізніше, цей матеріал синтезував співробітник американської компанії General Electric, Деніель Фокс. І двом гігантам світової індустрії довелося сісти за стіл переговорів, щоб домовитися, хто ж отримає право називатися першовідкривачем полікарбонату. Ситуацію вдалося вирішити, і в 1955 році General Electric запатентувала матеріал під маркою «лексан». Минуло ще кілька років, перш ніж у 1958 році Bayer, а в 1960 році General Electric отримали технічно придатний полікарбонат і приступили до його промисловому виробництву.