Інформація

Всі ми знаємо настільки корисно вживати екологічно чисті овочі. І ні для кого не секрет, що зараз на прилавках магазинів ми бачимо зовсім не те, щоб хотілося. Існує таке повір’я : «Якщо ти хочеш зробити щось добре, зроби це сам». З екологічно чистими та свіжими овочами ситуація та ж. Якщо ви хочете завжди мати такі продукти, вам прийдеться вирощувати їх самостійно. На перший погляд, це може здатися важко, проте це далеко не так. Для вирощування овочів вам в нагоді стане теплиця, а яку краще обрати ми розповімо вам.

Отож, якщо ви все ж наважилися обзавестися теплицею у вас відразу виникає питанння якою вона має бути. На сьогоднішній день теплиці бувають різними, починаючи з традиційного, звичного для всіх дерева і закінчуючи новими іноваційними матеріалами виготовленими за останніми технологіями. Який вид обрати вирішуєте лише ви, проте ми розповімо вам які переваги на недоліки того чи іншого виду, щоб ви зробили правильний вибір.

Основним елементом теплиці  є каркас. Одразу постає питання: яким же має бути хороший каркас? Оскільки каркас часто має нести на собі досить значне навантаження (різні додаткові конструкції, сніг), то він повинен володіти достатнім запасом міцності. Для забезпечення оптимального сприятливого клімату в теплиці потрібно, щоб каркас мав невелику теплопровідність, не дуже нагрівався. Також дуже важливо, щоб матеріал з якого виготовлена конструкція не піддавався (або погано піддавався) гниттю, був би стійкий до вологи, корозії, цвілевих грибків. Ну і звичайно, не на останньому місці стоїть питання вартості каркаса.

Давайте розберемо переваги та недоліки кожного з видів каркасів – дерев’яного, металевого та пластикового.

Деревяний каркас - це каркас, який, мабуть, найчастіше можна побачити на присадибних ділянках.

Останнім часом, коли масово почали замінювати віконні дерев’яні рами на пластикові, стало досить популярним робити каркас зі старих віконних рам. До явних плюсів дерев’яного каркасу можна віднести:

- висока екологічність,

- легкість в обробці матеріалу,

- доступність матеріалу – можна зробити з різних залишків після будівельних робіт, будівельних брусів.

- низька теплопровідність – особливо важливо при накритті плівкою. Оскільки під високою дією температури плівка при дотику з металом починає плавитись.

Істотним недоліком є те, що дерево, як будь-який інший натуральний матеріал, легко піддається гниттю і псування комахами-шкідниками. Найпроблемніші ділянки - місця зіткнення з плівкою, в яких накопичується волога. Для захисту від цвілі і гнилі необхідно обробляти дерево спеціальними захисними засобами, і тут виникає ще одна проблема: ті засоби, які в змозі захистити деревину надовго, шкідливі для здоров’я людини. Вони випаровуються й поступово накопичуються в повітрі у високих концентраціях. Можна використовувати деревину, яка не боїться вологості. Це дерева, батьківщиною яких є тропічні ліси. Однак ця деревина є малодоступною в нас.

Розглянемо ще другий варіант – металевий каркас. Для виготовлення каркасу зазвичай обирають алюміній або сталь. Металеві каркаси відносно легко монтуються і добре підходять для встановлення будь-яких додаткових конструкцій (полиць, стелажів, ящиків, шпалер з підв’язаними до них рослинами, систем поливу, освітлення чи обігріву).

Алюмінієвий каркас не піддається корозії, він легший, ніж сталевий і легко піддається формуванню.

В даний час каркаси для теплиць з алюмінієвого профілю набули досить великої популярності. Правда, з точки зору витрат алюміній все-таки дорогий матеріал, каркас може бути вдвічі дорожчий за сталевий. Також алюміній дуже швидко піддається окисленню. Якщо теплиця залишиться без нагляду, то алюмінієвий каркас – ласий шматок для злодіїв: важить небагато, а грошей на скупці металу можна виручити чимало…

Каркас з оцинкованої сталі може прослужити вам декілька десятиліть не вимагаючи особливо ретельно догляду. Дуже важливо придбати оцинковку високої якості, яку зараз складно знайти на ринку. Вже наступного дня після цинкування, якщо труба потрапить під дощ, її поверхня вкривається білим нальотом. Якщо оцинковка неякісна, то цинк вступає в реакцію із вологою і його шар тоншає з кожним днем. Це окислення цинку триватиме доти, доки покриття не зникне зовсім. Буває, що вже через рік-два потрібно фарбувати оцинкований каркас чи наносити інше антикорозійне покриття.

Також часто можна зустріти каркаси з фарбованої труби. Він дешевший за оцинковку та алюміній й теж є надійною конструкцію, яка витримує значні навантаження. Недоліком є те, що в умовах високої вологості та під дією хімічних засобів для обробки рослин, фарба вже дуже швидко починає облущуватись й метал починає ржавіти. Ще одним мінусом фарбованої труби є те, що вона дуже нагрівається від сонця й починає пошкоджуватися покриття теплиці.

Новим матеріалом, який сьогодні набуває популярності є метал з алюміній-полімерним покриттям. Алюміній-полімерне покриття – це захисне покриття металу, основою якого є алюміній, сплавлений із полімером. Алюміній-полімерне покриття розроблене спеціально для поліпшення зносостійкості матеріалу. Воно не боїться високої вологи чи перепадів температури, воно не піддається корозії. Також йому не страшні розчинники, кислоти чи інші хімічні речовини, що безумовно є важливим фактором для теплиць.

Загальним недоліком металевих каркасів можна вважати їх високу теплопровідність. Цей недолік можна легко усунути, використавши каркас з алюміній-полімерним покриттям, оскільки метал з алюмінієвим блиском більше відбиває сонячного проміння, тому менше нагрівається і береже плівку від оплавлення влітку в місці контакту.

Іноді можна зустріти каркаси для теплиць з пластика, труб ПВХ, адже сучасна різноманітність цих матеріалів може дозволити використовувати його і в даному напрямі.

Несхильність до корозії, низька теплопровідність, легкість в обробці – ось основні переваги даного виду каркасу. Проте поки пластикові каркаси для теплиць не знаходять попиту у покупців через свою високу вартість і нестійкість конструкції.

Отже, ви дізналися про всі види каркасу теплиці, їх переваги на недоліки. Вибір за вами!

Вам цікаво буде почитати:

Переваги теплиць із полікарбонату

Види полікарбонату та його властивості

 Застосування полікарбонату в будівництві та інших сферах